19-4. Příštitná tělíska
Příštitná tělíska jsou čtyři žlázy "přilepené" na žlázu štítnou. Hlavním jejich úkolem je kontrolovat a regulovat zásobování těla vápníkem. Mimoto ovlivňují lymfatický systém tím, že neutralizují určité druhy jedů. Jsou zodpovědny za pocity jako je strach, zlost, nenávist, žárlivost atd. Přitom podporují činnost nadledvinek a jak jsme si už řekli, vyrábějí nadledvinky adrenalin, který je v nadměrném množství pro tělo škodlivý a jedovatý.
Hlavní funkcí příštítných tělísek je však regulace vápníkového hospodářství, obsahu vápníku v krvi, v zubech, kostech a v tkáních. Je důležité vědět, že žlázy nedovedou rozlišovat vápník organický od anorganického. To znamená, že používají všechny atomy a molekuly vápníku, které jsou k dispozici, bez ohledu na to, jestli jsou mrtvé nebo živé a život darující. Kdyby jim byl dal stvořitel schopnost zvolit si jen živé látky a uvařené nebo zpracované odmítnout, neexistovala by žádná artritida, měli bychom celý život překrásné zuby a nikdo by neměl deformované kosti tak dlouho, dokud bychom jedli syrovou potravu v dostatečném množství.
Vápník v pasterizovaném mléce a ve vařených mléčných produktech, stejně jako v obilí a škrobovinách, se stal už zahřátím anorganickým. Za takových okolností nemůže tělo vápník účelně využít, aniž by nepoškozoval části těla vápník obsahující, a je úplně jedno jestli přijmeme vápník se shora uvedenou potravou, nebo ve formě tabletek.
Důkazem toho jsou oteklé, zvápenatělé klouby, zdegenerované zuby a kosti, ucpané krevní cévy (hemoroidy, křečové žíly), vysoký nebo nízký tlak a přirozené známky předčasného stárnutí.
Abychom omládli, je nutné dodávat tělu potravu bohatou na organický, živý a život darující vápník, se kterým pracují příštitná tělíska v náš prospěch. Takový vápník najdeme jen v syrové zelenině, salátech a ovoci a ve šťávách z nich připravených. K potravinám s nejvyšším obsahem vápníku patří karotka, červená řepa, špenát a pampeliška.