10-20. Šťáva z karotky, červené řepy a okurek *****
Žlučníkové kameny, ledvinové kameny a písek ve žlučníku a ledvinách jsou následky nedokonalého vylučování anorganických vápníkových usazenin, které se tvoří po jídle koncentrovaných škrobů a výrobků z cukru.
Žlučník je cévami a žlučovodem přímo spojen s játry a krevním oběhem. Všechna strava, kterou sníme, se v zažívacím ústrojí "rozloží" a její živiny jsou krví dopraveny k dalšímu zpracování a analýze do jater. Koncentrované obilné a moučné výrobky nemohou být správně použity k regeneraci buněk a tkání, především tehdy ne, jestliže byly denaturovány horkem. Minerálie však musí játry projít. Mezi nimi je také vápník. Molekuly škrobu jsou ve vodě nerozpustné.
Tělo potřebuje vápník sice naléhavě, ale organický, ve vodě rozpustný, který dostane jen konzumací salátů, zeleniny, ovoce a jejich syrových šťáv. V této formě je vápník tělem beze zbytku přijat a použit ke stavbě buněk a tkání.
Ve všech koncentrovaných škrobových a cukrových výrobcích, které byly zpracovány vysokou teplotou, se stane vápník anorganickým a ztratí rozpustnost ve vodě. Je to cizí těleso v organizmu, a jako takové je krví a lymfatickým systémem při nejbližší příležitosti transportováno k vylučovacím orgánům. První odkládací plocha je žlučovod a ten dopraví vápník do žlučníku. Dalším vhodným místem, které můžeme označit jako "slepou uličku" krevního řečiště, je buď podbřišek, což může vést k nádorům, nebo konečník, což může vést k tvorbě hemoroidů. Vápníkové molekuly, které tomuto uniknou, končí obyčejně v ledvinách.
Několik vápníkových anorganických molekul ve žlučníku nebo v ledvinách by jistě nezpůsobilo mnoho škody. Jestliže však jíme dál chleba, obiloviny, zákusky a jiné moučné výrobky, hromadí se usazeniny stále více a vedou k tvorbě kamenů v těchto orgánech.
Moje dlouhodobé zkušenosti ukázaly, že odstranění těchto usazenin chirurgicky, s výjimkou zvláště extrémních případů, není nutné a je nesprávné. I v těch extrémních případech jsme pak na pochybách, jestli bychom nebyli dosáhli lepších výsledků velkou léčitelkou, přírodou, použitím přirozených prostředků.
Šťáva z jednoho citronu (ve sklenici teplé vody vícekrát denně), doplněná sklenicí šťávové směsi z karotky, červené řepy a okurek (třikrát až čtyřikrát denně), osvobodila již velmi mnoho trpících od písků a kamenů během několika dnů nebo týdnů.
Jako příklad bych chtěl uvést zkušenosti jednoho muže ze čtyřicátých let, který byl v obchodním světě velice uznáván. Na své cestě za bohatstvím založil více velkých obchodů s filiálkami po celé zemi a jednou nebo dvěma ve Velké Británii. Více než dvacet let trpěl akutními bolestmi, které byly lékaři a klinikami diagnostikovány jako žlučníkové kameny a rentgenologicky potvrzeny. Jeho strach a odpor k operaci pomohly jeho žlučníku zůstat tam, kam patří.
Protože slyšel o léčbě šťávami a četl jedno z dřívějších vydání této knihy, svěřil se někomu, kdo mu na základě svých zkušeností, mohl pomoci. Bylo mu vysvětleno, že může během této léčby dojít k horším bolestem, než kdy před tím. Tyto bolesti by však měly trvat jen několik minut nebo snad hodinu a přestat současně s odchodem rozpuštěného vápníku. Pil během dne více než deset nebo dvanáct sklenic horké vody se šťávou z jednoho citronu a asi půl druhého litru šťávy z karotky, červené řepy a okurek. Na druhý den měl několik pět až deset minut trvajících bolestivých záchvatů. Koncem týdne došlo ke krizi, válel se asi půl hodiny v bolestech po zemi. Najednou bolesti přestaly a za chvíli kameny odešly. Jeho moč se podobala blátu. Toho dne se stal novým člověkem. Příštího dne podnikl se mnou mým autem dlouhou cestu do New Yorku, Washingtonu a Kanady. Cítil se o dvacet roků mladší a žasl, jak jednoduché mohou být zázraky přírody.
Toto není žádný ojedinělý případ. Tisíce lidí na celém světě dosvědčily, jaké výhody nám poskytují čerstvé syrové zeleninové šťávy.
Směs šťáv z karotky, červené řepy a okurek
se osvědčila jako nejlepší čisticí prostředek
žlučníku, jater, ledvin a prostaty,
stejně jako pohlavních žláz.
Něco jiného, na co musíte myslet, jestliže jíte maso, je tvorba nadměrného množství kyseliny močové v těle, které zřejmě ledviny vždy beze zbytku nemohou vyloučit a která pro ně znamená zátěž. Tím trpí celý organizmus. Protože šťávová směs pomáhá organizmus čistit, má neocenitelnou hodnotu. Současně by bylo rozumné vzdát se úplně, aspoň na nějakou dobu, koncentrovaných škrobových a cukrových produktů, stejně jako výrobků z masa, a dát tělu příležitost k normalizaci. Jakmile se zdraví tělu vrátí, měli byste vědět, že přejete-li si zase onemocnět, stačí začít znovu jíst denaturované potraviny. Vyplatí se ponechat si zdraví, sílu, energii a vitalitu a zříci se potravin, které jsou sice chutné, ale ne výživné.
Výživné potraviny jsou také chutné a mohou se ještě chutnějšími udělat, jestliže víme jak. Přečtěte si k tomu moji knihu Zdraví & salát.
Šťáva z karotky, červené řepy a okurky je skvělou volbou pro lidi, kteří chtějí zlepšit své zdraví. Mezi hlavní benefity této směsi patří:
1. Podpora imunitního systému
- karotky jsou bohaté na vitamín C a beta-karoten, červená řepa na vitamín C a železo a okurky na vitamín C. Tyto živiny pomáhají posílit imunitní systém a chránit tělo před nemocemi.
- Karotka obsahuje velké množství beta-karotenu, který se v těle přeměňuje na vitamín A, což pomáhá podpořit imunitní systém. Červená řepa je bohatá na antioxidanty a vitamín C, které také podporují imunitní systém.
2. Detoxikace těla
- směs karotky, červené řepy a okurky obsahuje přirozené detoxikační složky, jako jsou flavonoidy, vitamíny a minerály. Tyto složky pomáhají odstraňovat toxiny a škodlivé látky z těla.
- Červená řepa obsahuje látky, které pomáhají detoxikovat játra. Karotka a okurky jsou také dobré pro detoxikaci, protože obsahují mnoho antioxidantů, které pomáhají eliminovat škodlivé látky z těla.
3. Zlepšení trávení
- karotky, červená řepa a okurky obsahují vlákninu, která pomáhá regulovat trávení a podporuje zdravou stolici. Kromě toho směs obsahuje enzymy, které pomáhají trávit potravu.
- Okurky jsou známé pro své trávicí vlastnosti, protože obsahují mnoho vlákniny, která podporuje trávení. Karotka a červená řepa jsou také bohaté na vlákninu, což pomáhá udržovat zdravé trávení.
4. Zlepšení stavu pokožky
- karotky obsahují vitamín A, který pomáhá udržovat zdravou pokožku a zlepšuje celkovou texturu pokožky. Červená řepa obsahuje vitamín C, který podporuje tvorbu kolagenu, což je důležité pro zdravou pokožku.
- Karotka obsahuje antioxidanty, které pomáhají bojovat proti poškození kůže způsobenému slunečním zářením. Červená řepa obsahuje vitamín C, který podporuje tvorbu kolagenu a chrání kůži před stárnutím. Okurky obsahují silici, což je látka, která pomáhá udržovat pokožku hydratovanou.
5. Zlepšení krevního tlaku
- červená řepa obsahuje dusičnany, které se při konzumaci mohou přeměnit na oxid dusnatý, což pomáhá rozšiřovat cévy a snižovat krevní tlak.
- Všechny tři zeleniny jsou bohaté na draslík, který pomáhá snižovat krevní tlak. To může být užitečné pro lidi s vysokým krevním tlakem.
6. Posílení kostí
- karotky obsahují vitamín K, který je důležitý pro zdravé kosti. Kromě toho směs obsahuje minerály, jako je vápník a hořčík, které jsou také důležité pro zdravé kosti.
7. Zlepšení zraku
- karotky obsahují lutein a zeaxanthin, což jsou živiny důležité pro zdraví očí. Tyto látky pomáhají chránit oči před poškozením způsobeným oxidativním stresem a zlepšují celkové zdraví očí, před poškozením způsobeným slunečním zářením a pomáhají snižovat riziko vzniku zeleného zákalu.
8. Zlepšení stavu vlasů a nehtů
- Karotka obsahuje vitamín A, který je důležitý pro zdraví vlasů a nehtů. Červená řepa obsahuje kyselinu listovou, která také pomáhá udržovat zdravé vlasy a nehty. Okurky pak obsahují křemík, což je minerál podporující růst vlasů a nehtů. Proto kombinace těchto tří šťáv může pomoci zlepšit stav vlasů a nehtů a podpořit jejich růst.
Upozornění
Je pochopitelné, že při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky. Autoři nemohou ručit za následky vyplývající ať už ze správného, či nesprávného použití metod a receptů, které jsou prezentovány.